lang error: key => 'ÜyeGirişi'

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Baştan Başa Balkanlar Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Belgrad

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde saat 12:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC373 sefer sayılı uçakla saat 15:10 ’da Belgrad`a hareket. Yaklaşık 1 ,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 15:55 `de Belgrad`a varis. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydani, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Pasa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Pasa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Aniti, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydani, Terazi Meydani ve Tas Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

2. Gün: Belgrad - Saraybosna (320 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna`ya varisimiz ile beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’nın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 

3. Gün: Saraybosna – Mostar – Trebinje (Dubrovnik Extra tur imkanı)(247 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varis ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafindan 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta 12/21 Hırvat topçusu tarafindan yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Pasa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafindan yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 

(Yeşil pasaport olanlara ve geçerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz için, rehberimiz tarafindan ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik aksam turuna katılabilirler. ( 45 EUR )

Turumuzda Dubrovnik panoramik tur esnasında, UNESCO tarafindan Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanini yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.)

 

**Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak Trebinje konaklama Medjugorje Konaklama olarak değiştirilebilir.

4. Gün: Trebinje - Kotor - Budva – Iskodra (220 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Sehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayati ile Balkanlar’in en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’i panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Arnatuvluk sinir kapısından geçerek Iskodra`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 

**Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak Iskodra konaklama Podgorica veya Budva Konaklama olarak değiştirilebilir.

5. Gün: Iskodra - Tiran - Ohrid (250 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Iskender Bey Heykeli ve Meydani, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Sehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sinir kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6. Gün: Ohrid gölü – Struga - St Naum - Ohrid (80 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından, St Naum Ohri turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastiri ve Sari Saltuk Türbesini ziyaret 13/21 ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma an? tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüz yil kiliseleri Kesanlı Imareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çinar Meydani, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

7. Gün: Ohrid Resne-Manastir –Kalkandelen- Üsküp (280 km)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardindan özel otobüslerimizle Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve Ittihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydalari nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastir(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarsisini, Bedesten’i, Ishak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadi Camii ve gezinin en duygusal anlarını yasayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Üsküp`e hareket. Yol üzerinde ilk durağımız Gostivar ve Gostivar ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varis ardından panoramik şehir turu. Ünlü sairimiz Yahya Kemal Beyatli’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Pasa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı,Isa Bey Camii, Mustafa Pasa Camii, Murat Pasa Camii, Kapan Hani, Sulu Han, Davut Pasa Hamamı, Tas Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafindan bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydani’ni, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Pasa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kursumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanli döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binasi kalmistir.15.yy’in 2 yarısında inşa edilmis Sulu Han ve Kapan Hani’ni ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüz yilda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine ayni yüz yil dan kalma Isa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı`nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Suska biberi, ustrumca yer fistığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 

8. Gün: Üsküp-Istanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ardından transfer saatimize bağlı olarak Havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollari’nın PC352 sefer sayılı uçağı ile saat 11:45`de Istanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 14:05’te Istanbul`a varis ve turumuzun sonu.


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Pegasus Havayolları ile  İstanbul (SAW) – Belgrad/Üsküp-İstanbul (SAW)  dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

 Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 2 gece,  İşkodra`da 1 gece, Tribinje` de 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

 Otellerde alınacak 7 akşam yemeği

 Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

 Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları

 Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Vize hizmet bedeli 140 EUR olup, konsolosluklar tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir.

 Yurt dışı çıkış vergisi,   (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

 Tüm kişisel harcamalar,

 Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

 Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar  

 Öğle yemekleri,

 Yemeklerde Alınacak içecekler

 Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

 Şoför Bahşişi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Baştan Başa Balkanlar Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Gezi Merkezi; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

   

  2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz. Gezi Merkezi, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

   

  3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

   

  4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

   

  5- Tura katılım için Gezi Merkezi tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Gezi Merkezi sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

   

  6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

   

  7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   

   

  8- Gezi Merkezi yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gezi Merkezi'nin hiç bir sorumluluğu yoktur. Gezi Merkezi sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gezi Merkezi'nin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

   

  9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

   

  10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz.

   

  11- Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Gezi Merkezi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

   

  12- Gezi Merkezi, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

   

  13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

   

  14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

   

  15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Gezi Merkezi misafirleri Gezi Merkezi sorumluluğundadır.

   

  16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

   

  17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.  Min 6 ay Geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.

  Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi olanların  veya Yeşil pasaport sahiplerinin Dubrovnik turuna katılması için vize almalarına gerek yoktur.