Sharm El Sheikh Turu Kurban Bayramı Özel Tur Programı
Kalkış Yerleri: İstanbul Havalimanı
PROGRAM
1 Gün: : ISTANBUL 26 Haziran 2023 Pazartesi

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 21.45’te buluşma.2 Gün: ISTANBUL – SHARM EL SHEIKH 27 Haziran 2023 Salı

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK698 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.45’te Sharm’a uçuyoruz. Yerel saat ile 03.30’da Sharm’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün otelimizin aktivitelerinden faydalanabilir, Kızıldeniz’in masmavi sularında zengin sualtı dünyasını keşfedebilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Akşam yemeği ve gecelememiz Sharm’daki otelimizde.3 Gün: SHARM EL SHEIKH 28 Haziran 2023 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla panoramik Sharm El Sheikh Turu için hareket ediyoruz. Kızıldeniz’in incisi ve Mısır’ın gözde turizm sayfiyesi Sharm El Sheikh turumuzda Eski Sharm'daki Eski Pazar, Sharm El Sheikh’in en büyük ikinci camisi olan El Sahaba Camii, SOHO Meydanı, yeni Sharm’ın merkezi Naama Bay göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Dileyen misafirlerimiz bu turumuzun devamında rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Cam Tabanlı Tekne Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Sharm’daki otelimizde.

Cam Tabanlı Tekne Turu | 20 USD Kişi Başı Yetişkin - 10 USD Kişi Başı Çocuk

Şinorkel veya dalış ekipmanı kullanmadan dünyanın en zengin sualtı yaşamına sahip Kızıldeniz’in sünger, mercan, çeşit çeşit Kızıldeniz’e has renkli balık ve deniz canlısı gibi sualtı zenginliklerini özel yapım cam tabanlı teknemiz ile görme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası aracımızla otelimize transfer.4 Gün: SHARM EL SHEIKH 29 Haziran 2023 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Ras Mohamed Ulusal Parkı Tekne Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Sharm’daki otelimizde.

Ras Mohamed Ulusal Parkı Tekne Turu | 55 USD Kişi Başı Yetişkin - 35 USD Kişi Başı Çocuk

Otelimizden aracımızla alınarak teknemize bineceğimiz rıhtıma gideceğiz. Dünyanın sayılı sualtı ulusal parkı olan Ras Mohamed Ulusal Parkı, Kızıldeniz’in en güzel yerlerinden biridir. Süveyş Körfezi ve Akabe Körfezi’nin birleştiği yerde bulunan park Kızıldeniz’in mercan resifleri ve Sina Çölü arasında uzanır. 250’den fazla mercan türüne ve tuzlu suda yetişen mangrov ağaçlarına ev sahipliği yapan milli parkta 1.000’den fazla endemik balık görme şansını bulacağız. Teknemiz gün içerisinde 2 ayrı koyda durarak sizlere şnorkel (şnorkel vs malzemeler marinadan kiralanabilir) ile denizaltı güzelliklerini gözlemleme ve cam gibi bir denizde yüzme imkânı sunacak. Turumuz sırasında, endemik doğası ile büyüsüne kapılacağımız, sert ve yumuşak mercanların yanı sıra büyük ton balığı, jackfish ve hatta köpek balığı görebileceğimiz olağanüstü sualtı manzaralarının tadını çıkaracağımız anlar yaşama şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi ve ücretsiz su ve çay aldığımız tekne gezisi sonrası aracımızla otelimize transfer.5 Gün: SHARM EL SHEIKH 30 Haziran 2023 Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Ras Mohamed Ulusal Parkı Tekne Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Sharm’daki otelimizde.

Ras Mohamed Ulusal Parkı Tekne Turu | 55 USD Kişi Başı Yetişkin - 35 USD Kişi Başı Çocuk

Otelimizden aracımızla alınarak teknemize bineceğimiz rıhtıma gideceğiz. Dünyanın sayılı sualtı ulusal parkı olan Ras Mohamed Ulusal Parkı, Kızıldeniz’in en güzel yerlerinden biridir. Süveyş Körfezi ve Akabe Körfezi’nin birleştiği yerde bulunan park Kızıldeniz’in mercan resifleri ve Sina Çölü arasında uzanır. 250’den fazla mercan türüne ve tuzlu suda yetişen mangrov ağaçlarına ev sahipliği yapan milli parkta 1.000’den fazla endemik balık görme şansını bulacağız. Teknemiz gün içerisinde 2 ayrı koyda durarak sizlere şnorkel (şnorkel vs malzemeler marinadan kiralanabilir) ile denizaltı güzelliklerini gözlemleme ve cam gibi bir denizde yüzme imkânı sunacak. Turumuz sırasında, endemik doğası ile büyüsüne kapılacağımız, sert ve yumuşak mercanların yanı sıra büyük ton balığı, jackfish ve hatta köpek balığı görebileceğimiz olağanüstü sualtı manzaralarının tadını çıkaracağımız anlar yaşama şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi ve ücretsiz su ve çay aldığımız tekne gezisi sonrası aracımızla otelimize transfer.6 Gün: SHARM EL SHEIKH 01 Temmuz2023 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz.7 Gün: SHARM EL SHEIKH - İSTANBUL 02 Temmuz 2023 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz.DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar
   

  UÇUŞ DETAYLARI

  27 Haziran 2023     Türk Hava Yolları   TK698   IST-SSH   00.45 03.30  

  02 Temmuz 2023   Türk Hava Yolları   TK701   SSH-IST   01.40 04.20

   

  MISIR

  Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının kesişiminde yer alan bir ülkedir. Kuzey Afrika'nın nüfusu en büyük olan ülkesidir. Nüfusunun büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Ülkenin Asya kıtasında yer alan kısmı, Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'dan geçen Nil Nehri, sularını Akdeniz'e boşaltmaktadır. Medeniyetin beşiği olarak bilinen, Orta Doğu'da bulunan bir ülkedir.

  Ülke, 1.010.000 km² kapsayan toprak parçasına ve 2022 yılı verilerine göre yaklaşık 104 milyon nüfusa sahiptir. Bu yönüyle Mısır, dünyanın en kalabalık 14. ve Afrika'nın da en kalabalık 3. ülkesidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda en kalabalık şehri olan Kahire'dir.

  Ülke içine dağılmış 7 adet UNESCO Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

  Resmi dili: Arapça

  Para birimi: Mısır Poundu

  İklim: Akdeniz iklim

  Priz tipi: C/F tipi

  SHARM EL SHEIKH

  Sharm El Sheikh ya da kısaca Sharm, Mısır'ın Güney Sina ilinde yer alan bir tatil kenti ve turizm merkezidir. Kent, Sina yarımadasının güney ucunda, Sina Dağıyla Kızıldeniz arasındaki kıyı şeridinde yer almaktadır.

  1960'lı yıllarda Mısır İsrail savaşı nedeni ile Sina yarımadasının Mısır'a ait bölgelerinin tamamı İsrail tarafından işgal edilmişti. İsrail daha önce çöl olan bu bölgeyi yeşillendirmiştir ve çölü modern bir vaha haline getirmiştir. 1979 yılında ABD'nin yardımıyla imzalanan Camp David Sözleşmesi sonucunda Mısır'a iade edildi. Ayrıca kent, Mısır, Arap Birliği ve Diplomatik Dörtlü'nün arabuluculuğuyla İsrail ve Filistin arasında 1999 yılında imzalanan Sharm El Sheikh Memorandumuna da ev sahipliği yapmıştır.

  Yapıları, otelleri, marinaları, gece kulüpleri, kumarhaneleri ile turistik bir şehir olan Sharm, aynı zamanda mercan resiflerine yakınlığı nedeniyle bir dalgıçlık merkezidir.

  NOTLAR:
  Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, operasyon departmanı aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check-in sitesi var ise, check-in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  Gezi Merkezi; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından birisi veya ikiside olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu tutulamaz.
  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.
  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  Pasaport polisi Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Gezi Merkezi'nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.
  Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir.
  Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günde gerçekleşebilir.


  İptal Şartları
  https://ultraherseydahil.com/sharm-el-sheikh-turu-kurban-bayrami-ozel-2023

  Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sk. No:34/1 Kadıköy - İstanbul
  0216 414 59 59


  Bu çıktı 18.07.2024 01:55 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.